Реакція кіноспільноти на загрозу введення нових правил проведення конкурсів (пітчинґів) на здобуття фінансування кінопроєктів.

Реакція кіноспільноти на загрозу введення нових правил проведення конкурсів (пітчинґів) на здобуття фінансування кінопроєктів.

  • Post category:Новини

Реакція кіноспільноти на загрозу введення нових правил проведення конкурсів (пітчинґів) на здобуття фінансування кінопроєктів.

Кінематографісти, обурені можливою зміною правил проведення конкурсів на держфінансування кінопроєктів (пітчинґів), вважаючи їх дискримінаційними й такими, що створюють засади для корупції, монополізації ринку, нечесної конкуренції на користь кількох продакшенів та студій і порушують рівність прав та можливостей суб’єктів кінематографії, звернулися з відкритим листом до Міністра культури, Голови Держкіно та Голови підкомітету з кіно ВР і Ради з державної підтримки кінематографії.

  Представники української кіноіндустрії вважають, що введення нового порядку ставить під загрозу існування українське кіно, особливо ж авторське ігрове, анімаційне та неігрове.

Нові правила не враховують специфіки кінематографа як галузі культури, пропонуючи оцінювання навіть не самих кінопроєктів, що подаються на пітчинг, а їхніх продюсерів та режисерів суто утилітарно, за комерційними та кон’юнктурними показниками. Крім того, повністю нівелюється роль експертів,  їхні повноваження щодо оцінювання проєктів у конкурсі переходять до Ради з державної підтримки кінематографії, яка також і визначає переможців.

Кінематографісти вимагають:

1) Не вводити в дію запропонований проєкт нового Порядку.

2) Провести круглий стіл за участю очільників Мінкульту, Держкіно, Ради з державної підтримки кінематографії, Голови підкомітету з питань кіно і реклами ВРУ та паритетної участі представників кожного з напрямків кіноіндустрії та професійних кіноспільнот.

3) Створити робочу групу за участю представників кожного з напрямків кіно й професійних кіноспільнот для розробки Стратегічного Плану державної підтримки кінематографії, вдосконалення нормативної документації, що регламентує діяльність кіногалузі.

Калькування російської тоталітарної моделі розподілу державних коштів на кіно суперечить чинному законодавству, міжнародній практиці й несе загрози національній безпеці країни.

Серед підписантів листа – режисери Валентин Васянович, Ірина Цілик, Роман Бондарчук, Роман Балаян, Тарас Ткаченко, Марина Степанська, Олесь Янчук, Михайло Іллєнко, Олесь Санін, Марина Врода, Володимир Тихий, Тоня Ноябрьова,

кінопродюсери Дар’я Бассель, Анна Капустіна, Геннадій Кофман, Наталія Лібет, Віталій Шеремєтьєв, Валерія Сочивець, Михаль Маргуліс, Любов Кнорозок, Ілля Гладштейн

драматурги Максим Курочкін і Павло Ар’є, кінокритик Володимир Войтенко, кінознавець і кіносценарист Сергій Тримбач,

Національна спілка кінематографістів, Українська Гільдія Режисерів, Гільдія неігрового кіно, творчі об’єднання “Вавилон 13” та “Сучасне Українське Кіно”, ГО Гільдія сценаристів

Посилання на лист кінематографістів:

Лист кіноспільноти щодо нового “Порядку та критеріїв проведення творчого конкурсу (пітчингу)…

Залишити відповідь