Фільм Максима Наконечного Спас / Butterfly Vision покажуть у програмі Каннського фестивалю “Особливий погляд”

Фільм Максима Наконечного Спас / Butterfly Vision покажуть у програмі Каннського фестивалю “Особливий погляд”

  • Post category:Новини

Повнометражний ігровий дебют Максима Наконечного “Спас” — це психологічна драма про наслідки війни на Донбасі. За сюжетом, солдат Лілія з позивним “Метелик” повертається додому після того, як два місяці провела в полоні. Вдома на Лілю чекають чоловік, мати та інші члени родини, але не всі готові зустріти її такою, якою вона тепер є. Згодом дівчина дізнається, що вагітна від того, хто зґвалтував її у полоні.

Сценарій повністю вигаданий. Але він натхненний дослідами реальних ветеранів, реальних добровольців, з якими я стикався або просто по життю, або під час виробництва документальних фільмів… Ми знаходимося, як країна, в стані війни, який вимагає “чорно-білих” рішень і позицій, що є свої та є чужі. Але взагалі виходить, що реальність набагато складніша та сіріша… Я б хотів, щоб це також підштовхувало глядача до пошуку орієнтира в ситуаціях, коли дуже легко втратити орієнтир.

Режисер Максим Наконечний

Також фільм номіновано на премію Канського кінофестивалю “Золота камера”, що присуджується за найкращий дебютний повнометражний фільм, який представлений в одній з програм фестивалю.

https://www.festival-cannes.com/en/infos-communiques/communique/articles/the-films-of-the-official-selection-2022

Залишити відповідь