Заперечення УГР щодо участі у конкурсі з обрання членів Ради певних претендентів

Заперечення УГР щодо участі у конкурсі з обрання членів Ради певних претендентів

Сьогодні було останнє засідання Ради з підтримки кінематографії попередньої каденції. Наразі Мінкульт проводить конкурс до нової Ради. Те, як це відбувається, викликає чимало запитань. Питання є і щодо конфлікту інтересів у членів призначеної Міністром конкурсної комісії, і щодо ігнорування у ній представників саме кіногалузі, попри те, що кіноспільноти висунули чимало авторитетних і фахових претендентів. Також питання є і щодо багатьох претендентів на членство в новій Раді. Українська Гільдія режисерів, творче об’єднання «Вавилон’13», творче об’єднання «Сучасне українське кіно», ГО «Докудейз UA» та Гільдія неігрового кіно, керуючись Порядком утворення Ради з державної підтримки кінематографії, спрямували до МКІП заперечення щодо участі у конкурсі з обрання членів Ради претендентів (та організацій, що їх висунули), які не відповідають передбаченим законом критеріям.

Заперечення до переліку претендентів мають бути розглянуті на засіданні конкурсної комісії в присутності преси та з забезпеченням онлайн-трансляції. Наразі дата проведення першого засідання комісії Мінкультом ще не оголошена.

Закликаємо кіноспільноту, медіа та громадськість пильно стежити за перебігом конкурсу, що має забезпечити незалежність наступного складу Ради з підтримки кінематографії, її рівновіддаленість від влади та різних учасників кінопроцесу, запобігти демонтажу існуючої системи державної підтримки кіно на догоду телевізійному лобі.

Посилання на документ, надісланий у встановлені терміни до Мінкульту, а також опублікований у «Детектор медіа».