МАНІФЕСТ ГІЛЬДІЇ

Останніми роками українське кіно заявило про себе на міжнародній арені і привело  глядача до кінотеатрів всередині країни. Участь у фестивалях класу “А”, “нова хвиля” в українському кінематографі і актуалізація цього медіуму стали можливими, в першу чергу,  завдяки унікальному авторському баченню українських режисерів. Ренесанс кіноіндустрії відбувається, в тому числі, завдяки самовідданості кінорежисерів-творців. Тому роль режисера ми бачимо визначальною в подальшому розвитку кіноіндустрії України.

Кожен аудіовізуальний твір має авторів. Але саме режисер, послуговуючись інструментарієм кіномови, трансформує ідею в конкретну візуальну форму. І саме він в процесі співпраці  приймає творче рішення й несе особисту відповідальність за сенсову, естетичну і художню цілісність твору. Режисер є головною фігурою на всіх етапах виробництва фільму, від задуму і аж до моменту остаточної реалізації проекту, в тому числі його виходу на екран.

Метою створення Гільдії є об’єднання режисерів для відстоювання професійних інтересів як на рівні держави, так і в індустрії Важливим для нас як для спільноти є дотримання членами Гільдії етичних кодексів, які ми маємо разом напрацювати.

Гільдія представляє режисерів як творців аудіовізуальних творів і має на меті забезпечення захисту професійних, художніх, авторських і економічних прав режисера як визначального учасника кінопроцесу в усіх його формах.

Кінорежисер не є інструментом обслуговування будь-якої політичної ідеології. Через значний вплив політики і соціуму на кінематограф  як галузі, Гільдія бере на себе функцію лобіювання і відстоювання інтересів режисерів на законодавчому рівні задля створення комфортного, прозорого і захищеного поля для професійної діяльності.